תפריט

זכויות להטב ושוויון בישראל

פורסם
24 צפיות
זכויות להטב ושוויון בישראל

ישראל התקדמה משמעותית בשנים האחרונות בתחום זכויות הלהט"ב והשוויון. בשנת 2020 דורגה ישראל במקום ה-12 בעולם מבחינת הגנה על זכויות להט"ב על ידי ILGA-Europe, ארגון סנגור בינלאומי. עם זאת, יש עדיין עבודה לעשות כדי להשיג שוויון מלא ללהט"בים בישראל.

אחת הסוגיות הבוערות ביותר הניצבות בפני קהילת הלהט"ב בישראל היא היעדר הכרה חוקית בנישואים חד מיניים. נישואים חד-מיניים אינם מוכרים כיום בישראל, אם כי זוגות חד-מיניים יכולים להיכנס לברית זוגיות אזרחית, המעניקה הגנות משפטיות מסוימות. בשנת 2022 דחתה הכנסת הצעת חוק שהייתה אמורה להכשיר נישואים חד מיניים, אך הנושא צפוי להמשיך לעלות לדיון בשנים הבאות.

סוגיה נוספת שעמה מתמודדת קהילת הלהט"ב בישראל היא אפליה בתעסוקה ובדיור. להט"בים מופלים לעתים קרובות לרעה בעת הגשת מועמדות לעבודה או לדיור, ואין בישראל חוק מקיף נגד אפליה המגן על להט"בים. בשנת 2021, מחקר של אוניברסיטת חיפה מצא כי להט"בים נוטים יותר לחוות אפליה בתעסוקה ובדיור מאשר הטרוסקסואלים.

למרות האתגרים, הקהילה הגאה בישראל התקדמה משמעותית בשנים האחרונות. בשנת 2018 הפכה ישראל למדינה הראשונה במזרח התיכון המאפשרת לטרנסג'נדרים לשרת בגלוי בצבא. בשנת 2021 התקבל בכנסת חוק המאפשר לטרנסג'נדרים לשנות את מינם החוקי ללא צורך לעבור ניתוח לשינוי מין.

קהילת הלהט"ב בישראל פעילה מאוד גם בפוליטיקה ובאקטיביזם. בישראל פועלים מספר ארגוני להט"ב, כמו האגודה והבית הפתוח בירושלים, הפועלים לקידום זכויותיהם של להט"בים. הקהילה הגאה משתתפת גם במצעדי גאווה ובאירועים נוספים לאורך השנה.

מסקנה

זכויות הלהט"ב והשוויון בישראל משתפרים, אך יש עוד עבודה לעשות כדי להגיע לשוויון מלא. הקהילה הגאה בישראל איתנה ונחושה להמשיך להיאבק על זכויותיה.

תגובות גולשים לגבי זכויות להטב ושוויון בישראל

התגובות עוברות אישור של מנהל האתר טרם פרסומן.
* תגובות המכילות מספרי טלפון לא יאושרו - לצורך כך ניתן להתכתב בהודעות פרטיות באתר. ההרשמה לאתר היא חינם לחלוטין. להרשמה לחצו.

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כל מה שהיה השבוע 23.10.20

כל מה שהיה השבוע 23.10.20

1244 צפיות

המסמך של הרב בני לאו והבחירות שתמיד מהוות אפשרות ריאלית ואי אפשר לדעת מתי הן…

כל מה שהיה השבוע 23.10.20
סעיף 1

סעיף 1

17 צפיות

ייצוג ונראות להטב"ק+ בחברה הישראלית ייצוג קהילת הלהטב"ק+ בחברה הישראלית חלה התקדמות משמעותית בשנים האחרונות.…

סעיף 1
כתבה יומית לאתר אינדקס הקהילה הגאה

כתבה יומית לאתר אינדקס הקהילה הגאה

6 צפיות

נושא: הנוף המשפטי לזוגות חד מיניים בישראל מבוא: בשנים האחרונות עשתה ישראל צעדים בהכרה בזכויותיהם…

כתבה יומית לאתר אינדקס הקהילה הגאה