תפריט

כל מה שהיה השבוע 1.10.20

פורסם
1097 צפיות
כל מה שהיה השבוע 1.10.20

בישראל, הסגר ממשיך להחריף וסופו לא נראה באופק והאיסורים על טיסות לחו"ל בזמן הסגר עדיין תקפים,. במדינות אחרות בעולם דוגמת יוון, ספרד ואחרות, גם מדברים שוב על סגר או על החמרת ההנחיות בערים גדולות, למשל באתונה. בארצות הברית, לעומת זאת, לצד הקורונה מתנהל מירוץ צמוד לנשיאות. כחלק מהניסיון של הנשיא הנוכחי דונלד טראמפ לזכות בקולות הקהילה הלהט"בית, בנו אריק טראמפ, התראיין השבוע לרשת פוקס ובעצם יצא מהארון.

כפי שפורסם במאקו גאווה, בריאיון הוא אמר שהוא "חלק מקהילת הלהט"ב", כשהוא בעצם סטרייט. בעקבות הסערה על דבריו של הבן של מי שנחשב לנשיא שגרם הכי הרבה נזק לקהילה הגאה בארצות הברית, הוא ביקש להבהיר שהתכוון לומר שרבים מחבריו הקרובים הם להט"בים. "השמאל לקח את ההצבעה של הקהילה כמובן מאליו במשך הרבה זמן והתמיכה של הקהילה באבא שלי מדהימה. אני חושב שאתם יודעים, אני גבר שנשוי באושר לאשתו, לארה," הוסיף.

בינתיים בישראל, להט"בים שיוצאים מהארון והם באמת שייכים לקהילה הגאה, מצפים פעמים רבות לקבל את התמיכה המלאה של הוריהם. לא תמיד זה המצב ורבים מהם נאלצים לעזוב את הבית או לעבור למסגרות אחרות. גם בשנת 2020, משפחות רבות, בעיקר מהמגזר החרדי והערבי, מתקשות לקבל את הבן או הבת ולעתים ההשלכות לחוסר הקבלה הן חמורות ויותר מזה. ועדיין, כדאי לקחת בחשבון שגם ההורים צריכים לעבור תהליך מסוים בינם לבין עצמם, ולכן לעתים הקבלה מגיעה בשלב מאוחר יותר. בכתבה שפורסמה בווינט, רואיינו מספר הורים שההשלמה עם המציאות החדשה ארכה להם זמן רב, אבל לבסוף הביאה לקבלה מלאה של הילדים.

במדינת ישראל, להט"בים צעירים המגורשים מבתיהם או נאלצים לברוח ממשפחותיהם, מוצאים מסגרות טיפוליות לטווח קצר וארוך יותר. לעומת זאת, חייהם של להט"בים במדינות שכנות, שבהן לרוב שולטים חוקי האיסלאם או חוקים דתיים אחרים, הם בסכנה מיידית ויומיומית. מחקר שנערך על ידי ארגון "6 ראנג", רשת איראנית ללסביות וטרנסיות, והתבסס על סקר אונליין שהרכיב הארגון, חשף תמונה קשה ביחס ללהט"בים החיים באיראן. לפי הכתבה שפורסמה במאקו גאווה, 19 אחוזים מהנשאלים סיפרו כי ספגו אלימות בין כותלי מערכת הבריאות, זו שאמורה להעניק להם טיפול רפואי, ואילו 50 אחוזים העידו כי לא קיבלו את הטיפול הראוי לו הם זכאים, רק בגלל הנטייה המינית או המגדר שלהם. 20 אחוז מהנשאלים סיפרו שחוו אלימות מהמערכת המשפטית במדינה ו-46 אחוזים אמרו כי חוו אפליה במערכת החינוך האיראנית. נתון גבוה מטריד נוסף שעשוי להעיד על מצבם הנפשי הרעוע של להט"בים איראניים הוא ש-20 אחוזים מהנשאלים הודו כי חוו אלימות מבן או בת הזוג.

במחקר עדויות קשות של להט"בים החיים באיראן, שסיפרו שאיימו עליהם שיתלו איתם אם יתברר ששכבו עם גבר.  גם במערכת החינוך האיראנית המצב לא מעודד. נשאלים רבים דיווחו על תחושת בדידות או חרם חברתי, וזאת משום שכל מי שמעז להתקרב אליהם מתוייג כ"מתרומם". אחד סיפר כי הוא מותקף מינית באופן קבוע בבית הספר משום שהוא אינו "מאצ'ו" כמו שאר הבנים. במקרה אחר נער הופשט על ידי שלושה נערים אחרים, שצילמו את תמונותיו. מאוחר יותר, אחד מהם אנס אותו ואיים שאם יגלה מה קרה – תמונותיו יופצו.

נקווה שאותם להט"בופובים באיראן ובכל העולם ניצלו את יום הכיפורים שחל בשבוע שעבר לבקש סליחה ולהתנצל על המעשים הקשים שלהם כלפי הקהילה הגאה. בהם גם מי שמנצלים את הקהילה לצרכים פוליטיים, כמו בנו של אריק טראמפ שלכל הפחות התבלבל בדבריו. אחד מהאנשים שחזרו בתשובה והחלו לחבוש כיפה, לשמור כשרות ושבת, הוא אמרי קלמן. קלמן שהיה איש חיי הלילה במשך שנים, מי שהקים וניהל את הברים הגאים "כולי עלמא" וה"שפגט" במשך שנים, הרים אינספור מסיבות בליין ה"דרעק" ושימש כיו"ר האגודה למען הלהט"ב, התראיין על כך לארגון ההומואים הדתיים חברותא.

תגובות גולשים לגבי כל מה שהיה השבוע 1.10.20

התגובות עוברות אישור של מנהל האתר טרם פרסומן.
* תגובות המכילות מספרי טלפון לא יאושרו - לצורך כך ניתן להתכתב בהודעות פרטיות באתר. ההרשמה לאתר היא חינם לחלוטין. להרשמה לחצו.

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כל מה שרציתם לדעת על פרפ

כל מה שרציתם לדעת על פרפ

1137 צפיות

כל מה שרציתם לדעת על פרפ אם עוד לא שמעתם את המילה פרפ, אתם אולי…

כל מה שרציתם לדעת על פרפ
מאמר חדשותי 29.10

מאמר חדשותי 29.10

1126 צפיות

שבוע עמוס עבר על הקהילה הגאה ששוב עמדה במוקד העניינים והמחלוקות במשכן הכנסת. זו כנראה…

מאמר חדשותי 29.10
כל מה שהיה השבוע 08.10.20

כל מה שהיה השבוע 08.10.20

1192 צפיות

שבוע לקראת אחרון של סגר (האמנם?) בישראל ובמקביל עוד ועוד החמרות בהנחיות בעקבות מגפת הקורונה…

כל מה שהיה השבוע 08.10.20
כל מה שהיה השבוע 17.09.20

כל מה שהיה השבוע 17.09.20

1123 צפיות

אז מה חדש בקהילה הגאה בארץ וברחבי העולם בשבוע החולף? זה המקום להתעדכן, לדעת ולשמוע…

כל מה שהיה השבוע 17.09.20
מאמר חדשותי 22.10

מאמר חדשותי 22.10

1108 צפיות

המסמך של הרב בני לאו והבחירות שתמיד מהוות אפשרות ריאלית ואי אפשר לדעת מתי הן…

מאמר חדשותי 22.10
כל מה שהיה השבוע 23.10.20

כל מה שהיה השבוע 23.10.20

1104 צפיות

המסמך של הרב בני לאו והבחירות שתמיד מהוות אפשרות ריאלית ואי אפשר לדעת מתי הן…

כל מה שהיה השבוע 23.10.20
מה חשוב לגייז בבית מלון ?

מה חשוב לגייז בבית מלון ?

1114 צפיות

חופשה גיי-פרינדלי: איך לבחור מלון שמתאים לכם? אתם נוסעים לחופשה כדי להירגע, מגיעים לקבלה במלון,…

מה חשוב לגייז בבית מלון ?
מוצרי סקס

מוצרי סקס

1096 צפיות

אתם רוצים לענג את בן הזוג שלכם? או שאתם לבד בבית ורוצים להתפנק אבל נמאס…

מוצרי סקס