תפריט

## פונדקאות לזוגות להטבים בישראל

פורסם
22 צפיות
## פונדקאות לזוגות להטבים בישראל

פונדקאות לזוגות להט"בים בישראל היא סוגיה מורכבת ומתפתחת המעלה שאלות משפטיות, אתיות וחברתיות. בעוד שישראל נחשבת בדרך כלל למדינה מתקדמת מבחינת זכויות להט"ב, המסגרת המשפטית סביב פונדקאות לזוגות חד מיניים עדיין אינה ברורה.

בשנת 2018 פרסם משרד הבריאות הנחיות שאפשרו לנשים רווקות וזוגות חד מיניים לפנות לפונדקאות בישראל. עם זאת, הנחיות אלה אותגרו מאוחר יותר בבית המשפט, ובית המשפט העליון קבע בשנת 2021 כי הן מפלות ואינן חוקתיות. בית המשפט נתן לממשלה שנה לנסח הנחיות חדשות שיכללו את כל ההורים המיועדים, ללא קשר לנטייתם המינית או למצבם המשפחתי.

ההנחיות החדשות צפויות להתפרסם בחודשים הקרובים, ויש לקוות שהן יספקו מסגרת ברורה ושוויונית לפונדקאות לזוגות להט"בים בישראל. בינתיים, ישנן מספר סוכנויות פונדקאות פרטיות שעובדות עם זוגות להט"בים, והורים מיועדים רבים סיימו בהצלחה מסעות פונדקאות בישראל.

למרות האתגרים המשפטיים, קיים ביקוש גובר לפונדקאות בקרב זוגות להט"בים בישראל. זאת, בין היתר, בשל העובדה שלישראל יש תשתית רפואית חזקה וקהילת פונדקאות עתירת ניסיון. בנוסף, ישראל היא מדינה בטוחה ומסבירת פנים יחסית ללהט"בים, מה שהופך אותה ליעד אטרקטיבי להורים מיועדים.

תהליך הפונדקאות לזוגות להט"בים בישראל דומה להליך לזוגות הטרוסקסואלים. ההורים המיועדים יצטרכו תחילה למצוא אם פונדקאית ותורמת ביציות (במידת הצורך). לאחר ביצוע השידוך, הצדדים יתקשרו בהסכם פונדקאות המתאר את האחריות המשפטית והפיננסית של כל צד.

תהליך הפונדקאות יכול להיות מסע ארוך ורגשי, אבל הוא גם יכול להיות מתגמל להפליא. עבור זוגות להט"בים שחולמים להביא ילד לעולם, פונדקאות יכולה לספק נתיב להורות.

## מסקנות

המסגרת החוקית סביב פונדקאות לזוגות להט"בים בישראל עדיין מתפתחת, אך קיים ביקוש גובר לשירות זה בקרב ההורים המיועדים. ההנחיות החדשות שצפויות להתפרסם בחודשים הקרובים עשויות לספק מסגרת ברורה ושוויונית יותר לפונדקאות לזוגות להט"בים.

למרות האתגרים המשפטיים, ישראל היא מדינה בטוחה יחסית ומסבירת פנים ללהט"בים, מה שהופך אותה ליעד אטרקטיבי להורים מיועדים. תהליך הפונדקאות לזוגות להט"בים בישראל דומה לתהליך לזוגות הטרוסקסואלים, וישנן מספר סוכנויות פונדקאות פרטיות העובדות עם זוגות להט"בים.

פונדקאות יכולה לספק נתיב להורות לזוגות להט"בים שחולמים להביא ילד לעולם. עם זאת, חשוב להיות מודעים לאתגרים המשפטיים והאתיים שעלולים להתעורר במהלך תהליך הפונדקאות.

תגובות גולשים לגבי ## פונדקאות לזוגות להטבים בישראל

התגובות עוברות אישור של מנהל האתר טרם פרסומן.
* תגובות המכילות מספרי טלפון לא יאושרו - לצורך כך ניתן להתכתב בהודעות פרטיות באתר. ההרשמה לאתר היא חינם לחלוטין. להרשמה לחצו.

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*
*

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

## PrEP: כלי רב עוצמה במאבק נגד HIV

## PrEP: כלי רב עוצמה במאבק נגד HIV

18 צפיות

הגדרה והסבר של PrEP טיפול מונע טרום חשיפה (PrEP) היא תרופה מהפכנית המשמשת למניעת הידבקות…

## PrEP: כלי רב עוצמה במאבק נגד HIV
חיי הגייז בשנת 2024: התקדמות ואתגרים

חיי הגייז בשנת 2024: התקדמות ואתגרים

24 צפיות

עם כניסתנו לשנת 2024, קהילת הלהטב"ק+ עשתה צעדים משמעותיים במאבקה לשוויון וזכויות. עם זאת, נותרו…

חיי הגייז בשנת 2024: התקדמות ואתגרים
מילון המונחים השלם לגייז

מילון המונחים השלם לגייז

8 צפיות

ברוכים הבאים למילון השלם של המונחים והמושגים הקשורים לקהילת הלהט"ב בישראל. במדריך זה, נסקור את…

מילון המונחים השלם לגייז
PrEP: מדריך מקיף למניעת HIV

PrEP: מדריך מקיף למניעת HIV

13 צפיות

מבוא PrEP (Pre-Exposure Prophylaxis) היא תרופה הנלקחת על ידי אנשים שליליים ל- HIV כדי להפחית…

PrEP: מדריך מקיף למניעת HIV
סעיף 1

סעיף 1

11 צפיות

ייצוג ונראות להטב"ק+ בחברה הישראלית בעשורים האחרונים חלה עלייה משמעותית בנראות הלהטב"ק+ בישראל. מצעדי גאווה,…

סעיף 1
סעיף 1

סעיף 1

11 צפיות

זכויות והגנות משפטיות לישראלים הומואים, לסביות וביסקסואלים ישראל השיגה התקדמות משמעותית בהכרה ובהגנה על זכויותיהם…

סעיף 1