תפריט

פסטיבלים וליינים מסיבות גייז מהעולם

פסטיבלי גייז באירופה

מצעד הגאווה בתל אביב הפך מזמן לפופולרי ומפורסם בכל העולם. עשרות אלפי תיירים מגיעים לחגיגה של שבוע כדי להשתזף בחוף הים, במסיבה של עופר ניסים ובאפטרים עם המראה המזרחי-הערבי המסוקס. אבל במהלך השנה לא הרבה תיירים גאים מגיעים לאורך השנה למדינה, וזה גם מה שמדרבן המוני ישראלים לפקוד כל פסטיבל אפשרי מתאילנד ועד ארצות הברית, כל שנה מחדש. חלק מהפסטיבלים יקרים ומרוחקים יותר, חלק מיועדים לקהלים מבוגרים יותר ואחרים במרחק של ארבע שעות טיסה. בכולם תוכלו לפגוש המון תיירים ומקומיים מכל העולם, ואם תזמינו טיסה, מלון וכרטיסים מראש – תוכלו לחסוך המון כסף.

מצעדי גאווה

בכמעט כל עיר גדולה בעולם מתקיים מצעד גאווה, ובדרך כלל בערי הבירה נערכים המצעדים המרכזיים ובערים אחרות קטנות יותר חוגגים באופן מצומצם יותר, כמו תל אביב וירושלים. רוב מצעדי הגאווה בעולם מתקיימים בחודשי הקיץ. בתל אביב המצעד מתקיים כבר בתחילת יוני ונחשב לאחד המצעדים המוקדמים בעולם. לאחריו, מתקיימים ברחבי העולם מצעדים נוספים: המצעד בניו יורק בסוף יוני, מיד לאחריו המצעד במדריד בתחילת יולי, בברלין ובאמסטרדם זה אחר זה בסוף יולי.

המצעדים הם כבר מזמן לא רק צעדה של כמה שעות ומאבק למען שוויון זכויות, אלא מסיבת אחת גדולה שמשלבת מוסיקה, הופעות חיות, נאומים, הפנינג ועוד עשרות אירועים בסוף השבוע בימים שלפני ואחרי המצעד.

זו רק רשימה חלקית! אתם מתכננים חופשה באירופה? תחפשו בגוגל את העיר אליה תטוסו ותבדקו אילו אירועים ופסטיבלים יקרו בזמן שאתם שם.